Metan Teknik, Satış Sonrasında da Yanınızda

Teknik Servislerimiz

ProAudio; Profesyonel ve Stüdyo
Mikrofon ve Kulaklıklar için.

Metan Teknik Mümessillik ve Tic. AŞ.  (Pro Audio Tek. Servisi)

Adres: Harbiye Mah. Kadırgalar Cad. No:6  G-Mall AVM   Maçka / İSTANBUL
e-mail: servis@metan.com – Telefon: 0 212 293 37 50

Beyoğlu VD. 619 0570 940,  Anlaşmalı Kargo: Aras Kargo

Konum Bilgisi için Tıklayınız

Consumer; Call Center ve Kişisel
Kulaklıklar ve Headsetler için.

Bircom Telekomünikasyon ve Bil. Hiz. San. ve Tic. A.Ş. (SeCom)

Adres: Eski Büyükdere Caddesi No:61 Kat:3 34416  4. Levent / İSTANBUL
e-mail:  info@bircom.com – Telefon: 0 212 319 9787

Maslak VD 1770352080,  Anlaşmalı Kargo: Yurtiçi Kargo

web sitesi için tıklayınız.

25.01.2016 pazartesi tarihi itibari ile SENNHEISER marka CONSUMER kulaklıklar ve Headsetler için yetkili firma ve servis ünvanı “Bircom Telekomünikasyon ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.” olarak değişmiştir. ( Profesyonel yani Pro Audio ürünleri için herhangi bir değişiklik yoktur ! )

Lütfen 25.01.2016 Pazartesi ( dahil ) itibari ile SENNHEISER marka, kablolu ve kablosuz ( Bluetooth ) kulaklık ve Kulaklıklı Mikrofon ( PC  Headsetleri veya cep telefonu kulaklıkları yada Medya çalar kulaklıkları) ürünlerini arıza ve bakım onarım amaçlı olarak “Bircom Telekomünikasyon ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.“e gönderilmesine özen gösteriniz, Kulaklığınızı bu adres değişikliği doğrultusunda oluşabilecek hataları önlemek amacı ile yetkili satış firmaları üzerinde göndermeniz önerimiz ve tercihimizdir. Doğrudan servise şahsen gönderi yapamayı tercih etmeniz durumundan, Garanti belgenizin Fatura/Fiş bilgisi doğrultusunda Satıcı firma tarafından (Fatura Ünvanlı) kaşelenmiş ve doldurulmuş olduğundan emin olunuz.

Pro Audio ürünleri (Telli veya telsiz Mikrofon, Konferans Sistemleri ve Profesyonel seri Broadcast/Stüdyo Kulaklık ve ATC HeadSetler) için ise eskisi gibi yetkili Servis firma ünvanı “Metan Tek. Müm. ve  San. ve Tic. A.Ş.” teknik servisidir. Pro Audio ürünleri için ürünlerinizi Faturası ile birlikte servise getirmeniz veya kargo firması ile (tecihen Aras Kargo) göndermeniz yeterlidir.

garantisartlari

Garantiden işlem yapılabilmesi için gerekli evraklar ve koşullar hakkında; (Pro Audio ürünleri ! )

Pro Audio ürünlerimizin garanti süresi 24 aydır. Azami Tamir süresi 20 iş günüdür, kullanım ömrü süresi hoparlör ve kulaklıklarda 3 yıl, ses düzenleyici ürünlerde (mikrofonlarda) 5 yıldır.  Pro Audio ürünleri için  (Profesyonel yayıncılık ve stüdyo ürünleri) sadece firmamızın ithal etmiş olduğu ürünlere garanti süresi dahilinde 2 yıl ücretsiz satış sonrası servis desteği vermekteyiz. Belgesiz (Faturasız) ürünlere garanti dahilinde destek verilmemektedir. Mikrofonlar ve Konferans sistemleri gibi ses düzenleyici ürünlerde Fatura ibrazı yeterlidir. Servisimiz garanti süresi haricinde üretimi durmuş Pro Audio ürünlerine asgari 5 yıl ücretli bakım onarım desteği vermektedir. Üretimi durmuş ve Sanayii bakanlığınca öngörülen kullanım ömrünü tamamlamış ürünlerde servis desteği kısıtlıdır ve ancak yedek parça temin edilebildiği sürece olanaklıdır.

Ürünlerinizi almış olduğunuz aracı firma veya bayiimiz üzerinden servisimize gönderebilirsiniz.

Ürünlerinizin garanti dahilinde değerlendirilebilmeleri için;

1- 24 aylık Garanti süresi dahilinde bulunması.

2- Üründe Kırılma, koparma ve mekanik zorlama izlerinin olmaması.

3- Ürünün Hijyenik açıdan temiz durumda olması.
(Aşırı kirli ve bakımsız mikrofon ve kulaklıklara garanti dahilinde olsun olmasın hijyenik açıdan servis verilememekte!)

Garanti uygulaması sırasında onarılan malın garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır.

Ücretli onarımlarda ilgili üründe değişen parça varsa, ilgili yedek parça 90 iş günü olarak garanti dahilinde tutulur.

“Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmenlik” değişiklik çalışması doğrultusunda (RG-24/4/2011-27914) , faturaların 24.05.2011 tarihinden sonra garanti belgesi yerine geçmeyeceği bilgisi doğrultusunda, tedbir alınması ve garanti belgelerini satın alma esnasında satıcı tarafından mutlaka doldurtmalarını ürün kullanıcılarımıza prosedür gereği önemle vurgular ve hatırlatırız. Ancak Firmamızın ithal ettiği Pro Audio ürünlerinde servisimizce Satış belgesinin (ürün seri numarasının yazılı olduğu Faturasının) ibraz edilmesi yeterlidir.

Garanti belgesi ürünü son kullanıcıya satan (teslim eden) satıcı, acenta veya bayii tarafından ürün adına kesilmiş Fatura bilgileri doğrultusunda doldurulmak (Fatura/Fiş Numarası ve Tarihi, Kaşe/İmza ile) zorundadır.

Değerli ürün kullanıcılarımız, Tüketiciyi koruma kanunu olan “4077 sayılı Tüketicinin korunması hakkındaki kanun” ile ilgili olarak “Garanti belgesi uygulama esaslarına dair yönetmenlik” değişikliği (24 Mayıs 2011) doğrultusunda Garanti dahilinde işlemler için Garanti belgesinin ibrazını gerektirmekte ve faturanın garanti belgesi yerine geçmediğini belirtmektedir. ( Consumer kulaklıklar için ).  Lütfen bu konuda Garanti belgelerinizin Satıcı tarafından eksiksiz doldurtulmasına ve kaşelenmesine özen gösteriniz, doldurmaz ise hatırlatınız. Ve ileride gerekli olası durumlar için (garanti dahilinde ücretinin satıcı tarafından iadesi gibi…) fatura veya fişinin aslının da saklanmasında fayda görmekte ve önermekteyiz.

4077 SAYILI TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDAKİ KANUN : (Resmi Gazete Tarihi: 08.03.1995 Resmi Gazete Sayısı: 22221)
07.11.2013 tarihli kanun ile 6502 sayılı kanun olarak güncellenmiştir.

7.11.2013 tarihli TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN ( 6502 )

MADDE 13: …İthalatçı veya imalatçı firmalar ithal ettikleri veya ürettikleri sanayi malları için garanti belgesi düzenlemek zorundadırlar. Garanti belgesinin tekemmül ettirilerek tüketiciye verilmesi sorumluluğu, tüketicinin malı satın aldığı satıcı, bayi, acente ya da temsilciliklere aittir. Garanti süresi malın teslim tarihinden itibaren başlar ve asgari bir yıldır. Garanti belgeleri, satın alınan mala ilişkin faturanın tarih ve sayısı ile bandrol ve seri numarasını içermek zorundadır...

GARANTİ BELGESİ UYGULAMA ESASLARINA DAİR YÖNETMELİK: (Resmi Gazete Tarihi: 14.06.2003 Resmi Gazete Sayısı: 25138) (Değişik fıkra: RG-24/4/2011-27914)
13.06.2014 tarihli kanun ile 29029 sayılı kanun olarak güncellenmiştir.

29029 sayı ve 13.06.2014 tarihli GARANTİ BELGESİ YÖNETMENLİĞİ

MADDE 5: …Satılan mala ilişkin olarak ( Consumer kulaklıklarda.) düzenlenen faturalar garanti belgesi yerine geçmez. Ancak, servis istasyonlarında yapılan onarım ve parça değişimi işlemleri sonucunda verilen fatura, bu Yönetmeliğin öngördüğü garanti şartlarını içermesi kaydıyla, garanti belgesi yerine geçer.

Pro Audio ürünlerde ( Telsiz mikrofonlar ve Konferans Sistemleri gibi ses düzenleyiciler) için ürün seri numaraları belirtilmiş Fatura yeterlidir. İlgili ürün seri numaralı bir ürün ise ve doğrudan (aracı firma olmaksızın) firmamız Metan Tek. Müm.ve Tic. AŞ. tarafınca satılmış ise herhangi bir belgeye ihtiyaç yoktur. Gerekli garanti süresi kontrolü ürünün Seri numarası vasıtası ile  firmamız elektronik veri destekli stok yönetimi veya muhasebe sistemi  sistemi üzerinden yapılır. (Seri numarası silinmiş ürünlerde güvenlik sebebi ile Fatura ibrazı şarttır!)

Eğer ürün bir aracı firma üzerinden temin edinilmiş ve Faturasında yada Garanti Belgesinde bir sorun var ise, önerimiz ürününüzün ilgili aracı firma ile öncesinde iletişime geçerek gereğinde ilgili aracı firma üzerinden arızalı ürününüzü servisimize dolaylı olarak gönderilmesidir. Yönetmelik gereği malın son kullanıcıya satışını yapan (son kullanıcıya faturayı kesen) aracı firmalar/satıcılar ilgili ürünün satış sonrası garanti sürecinde yetkili servise ulaştırlması ile yükümlüdürler.